How to Install a reverse camera ?


  • How to Install a reverse camera ? 

     



  • Hi, I just purchase the Dasaita 9 inch unit for the toyota fortuner 2014 model. Everything was plug and play with the harness provided. The only issue was i cant seem to get my stock toyota reverse camera to work. 

    Any ideas?

    regards

    Nelson

     


  • I have the double din MAX10-CP-HD stereo, I've wired a reverse camera, that I can view using the front camera app. However, I have to manually turn the app on. I tried the wiring setup as in the first post, but I don't have a wire named 'reverse' so I'm unable to get the camera to show when I put the car into reverse.

    Any ideas what I'm doing wrong? Is there a setting somewhere that needs to be turned on? 

    Thanks for your help in this matter.


  • @Dasaita Official  or@Dasaita team if I have Camry 2012 US _without_ OEM rear camera with canbus, do you confirm PIN2 of the harness (REV) need be spliced to the red wire of the aftermarket backup camera? There is no cable for reverse standalone wire in the harness I have so I guess I need to cut and splice the harness to connect?


  • @Jason Watling Molim vas, kupio sam Vivid11 HA5226+cb011 i pokusavam da povezem rikverc kameru . Buni me kako spojiti video cabal kamere sa kojim cablom uredjaja (Aux video in ili sa cablom Cam Vin.) koju cameru kupiti za navedeni uredjaj  (AHD ili CVBS). Da li se ovde odredjuje format signala kamere (DVR USB+CVBS). Sa kojim zicom treba spojiti kratku crvenu zicu sa video kabla kamere ? Uredjaj ima cambus . Neko je spaja sa pink zicom dok dugi sa narandzastom (back) zicom, negde pise da se ne treba spajati ako se ima cambus. U uputsvu  nema primera povezivanja kamere sa uredjajem koji ima cambus. Hvala.


  • G-dine Iyan, hvala vam na pomoci, ali jos imam dilema kako povezari zadnju kameru. Kupio sam Dasaitu Vivid 11 HA 5226 + cb o11 ( razlikuje se ozicenje od HA5225 ) za Nissan Qashqai J11 iz 2018 god. koji nije imao zadnju kameru.

    Povezao sam  Video kabal 6m sa muskim RCA konectorima, jedan sa kamerom a drugi kraj na zuti conector AUX V IN. Kabal za napajanje kamere povezao sam sa kamerom : crveni kabal sa crvenim kablom Iz RCA kabla, acrni kabal camere sa masom vozila.

    Crveni kabal sa drugog kraja RCA kabla ne znam sa kojim kablom da spojim ??? Iz glavne jedinice ima kabal sa oznakom BACK (koji nema napona). 

    Kako aktivirati rikverc kameru preko aplikacije CAMERA ili u podesavanjima .

    Napomena :Kamera je sa trzista nije Dasaita .Negde sam procitao da ako je camera sa trzista trba zatraziti nova uputsva . Jos da napomenem da glavna jedinica ima CANBUS.

    Srdacan pozdrav!


Please login to reply this topic!